KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14234023
nr 1423 4023
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålningar, ett par. Henning Hougaard (1922-1995), Räv/Sjöfåglar. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:45:47
4/10 18:16:25
300 kr
4/10 19:40:47
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard